Pro míchané nápoje je často potřeba takzvaná ledová tříšť, neboli rozdrcené kostky ledu na drobné kousíčky. Způsobů jak získat ledovou tříšť je několik a jedním z nich je si doma ledové kostky nadrtit pomocí speciálního drtiče.

Existují tři základní typy drtiče ledu:

  1. Samostatný přístroj s automatickým drcením
    Stačí jednoduše zapojit do elektrické sítě, vložit 5 až 6 kostek ledu a stisknout tlačítko. Takto postupovat dokud se nádoba nenaplní. Před používáním je vhodné nádobu na ledovou tříšť vložit na 15 minut do mrazáku, aby se v ní ledová tříšť udržela po dobu přípravy.
  2. Samostatný přístroj s manuálním drcením
    V podstatě funguje na stejném principu jako automatický drtič, pouze s tím rozdílem, že drtit je nutné manuálně, otáčením kliky. Celý proces je tak o něco pracnější a časově náročnější.
  3. Mixéry schopné drtit ledové kostky
    Zřejmě nejjednodušší a nejrychlejší způsob toho, jak si doma vyrobit ledovou tříšť. Do nádoby stačí pouze vložit požadované množství kostek ledu a pomocí mixeru rozdrtit. Nádobu je opět vhodné před použitím namrazit.

Základní ceny samostatných přístrojů začínají na 1000,- Kč, ceny mixerů schopných drtit led se pohybují do 2000,- Kč. Všechny tři typy je možné sehnat například v obchodním domě Mall.cz.

Náš tip Náš tip

Ledovou tříšť lze také jednoduše vyrobit tak, že vložíme kostky ledu do útěrky, zabalíme a paličkou či kladívkem rozdrtíme. Jedná se ale o poměrně fyzicky i časově náročný úkon.

Náš tip Náš tip

Pokud připravujete velké drinky nebo koktejly pro několik lidí a spotřebujete tak mnoho ledové tříště, kterou se nevyplatí šetřit, brzy zjistíte, že drtit led pomocí drtiče, mixéru či paličky je časově velmi náročné.

V takovém případě je nejlepší ledovou tříšť zakoupit. 5 Kg ledové tříště stojí pouhých 100,- Kč. Nevýhodou je forma distribuce tohoto produktu, protože sehnat se dá v podstatě jen v síti Makro nebo zaplatit poměrně nákladnou dopravu. Více o tomto produktu se dozvíte na stránkách jejího výrobce, společnosti PARTY LED.